Vybavení ordinace

Naše ordinace je vybavena moderními diagnostickými přístroji, které nám umožní na místě zjistit potřebné údaje a hodnoty, aniž bychom pacienta museli odesílat na další odborná vyšetření.

Glukoměr

na preventivní prohlídce. praktický lékař, RaspenavaPacientům, kteří trpí onemocněním diabetes mellitus, pravidelně při jejich návštěvách v naší ordinaci měříme hladinu cukru v krvi pomocí přístroje, který se nazývá glukoměr. Mnohdy zvýšenou hladinu cukru zjistíme zcela náhodně při některém z prováděných vyšetření. U stanovení diagnózy je velmi podstatné, do jaké míry se pacient dokáže s touto nemocí obeznámit a ujasnit si, co se v jeho těle odehrává. A zde je velmi důležité, aby vznikla perfektní spolupráce pacient-lékař, dodržování zásad diety, odstranění nebo co největší zmírnění stresových situací apod. Našim cílem je, umožnit nemocnému plnohodnotný a aktivní život. Toho ale lze dosáhnout dlouhodobou kompenzací diabetu a prevence. Velice důležitý při tomto onemocnění je pohyb, sport a určitá fyzická zátěž samozřejmě s ohledem na věk a zdravotní stav pacienta.

Měření CRP

V naší ordinaci provádíme přístrojem NycoCard měření CRP (C-Reaktivní Protein), což je sloučenina, která má velký význam v diagnostice mnoha nemocí a která napoví, zda u infekce použít nebo ne antibiotika. Vzhledem k tomu, že zánětlivý proces se může objevit v organismu kdykoliv, jsou zvýšené bílkoviny a tedy i CRP poměrně častým nálezem. Ke zvýšení dochází u infekcí jakéhokoliv původu. Pokud pacient k nám přichází například s horečkou, zajímá nás, zda je nutné mu předepsat antibiotika a právě vyšetření CRP je řešením. Nemocnému odebereme kapku krve a přímo v ordinaci ji vložíme do hodnotícího přístroje, výsledek je znám během několika minut. Podle naměřené hodnoty se rozhodneme, zda je důvod k nasazení antibiotik či nikoliv.